הר הביטוח – חיסכון כלכלי בקליק

סדר ומעקב, בכל הנוגע לניירת, אינם מנת חלקם של כולנו. הדבר מוביל לבעיה, הנפוצה יותר מכפי שניתן לחשוב, היא כפל ביטוחים. היות וחלק מפוליסות הביטוח אינן מאפשרות פיצוי כפול, ייתכן ונוצר מצב בו אתם משלמים בעד פוליסת ביטוח לחינם. לא יודעים אילו פוליסות רשומים על שמכם? הר הביטוח נוצר בשבילכם.


כולנו מודעים לחשיבות של ביטוח. בעת צרה כלשהי, דוגמת גניבות רכב, שריפת תכולת בית ואף במקרים רפואיים חריגים, ביטוח מעניק מעטפת כלכלית המסייעת רבות. אומנם אין הדבר ממתיק את הכאב, אך הוא מקל על ההתמודדות עמו.
בשל חשיבות הביטוח, לא פעם אנשים, תוך חוסר מודעות, רוכשים את אותו הביטוח מספר פעמים. תופעה זו נקראת כפל ביטוחים, והיא שכיחה יותר ממה שחושבים בתחילה.


כפל ביטוחים – עולה לכם כסף


פוליסה נשכחת או כפל ביטוח, נוצרים בעיקר בשל חוסר סדר ומעקב. אולם, בניגוד לחוסר סדר בארון הבגדים או בתא המטען של הרכב, חוסר המעקב במקרה זה גורם להפסד כלכלי. התופעה המדוברת מוכרת בכל העולם, וקורת מתוך שתי סיבות.


הר הביטוח – הסבר למשתמש המתחיל


הר הביטוח הוא אתר אינטרנט, המתופעל על ידי משרד האוצר, אשר נועד לאגד את כלל פוליסות הביטוח של אדם תחת קורת גג אחת. כך, יוכל אדם לאתר ולבחון את כמות וסוגי הפוליסות הקיימות על שמו, ואשר נפתחו בידי כל אחת מחברות הביטוח בארץ. בין הביטוחים אשר ניתן לאתר באתר מצויים ביטוח חיים, בריאות וסיעודי. כמו כן, באתר ניתן לקבל מידע אודות ביטוח אובדן כושר עבודה, רכב, דירה ועסק.

למה זה חשוב בכלל?


התנהלות אל מול חברות הביטוח אינן פשוטות בעבור האזרח הממוצע. טפסים בירוקרטים רבים, לצד שיווק אגרסיבי, יכול להביא למצב בו בהיעדר ידיעה, רכש אדם שתי פוליסות ביטוח זהות. כמו כן, בהינתן נגישות המידע, השירות המדובר יכול ליידע אדם אודות זכויותיו בעת צרה בעתיד. אולם, בטרם תחליטו לבטל פוליסה, חשוב לעמוד על נקודה אחת, והיא הפער בין שיפוי לפיצוי.


לא רק סמנטיקה – שיפוי ופיצוי


ישנן שתי סוגי פוליסות, בהן מחזיק הציבור הרחב, הן פוליסת שיפוי ופוליסת פיצוי.
פוליסת הפיצוי הינה פוליסה אשר מעניקה סכום כסף, קבוע מראש, לאחר התממשות האירוע הביטוחי. באם אדם רכש ביטוח, המעניק לו פיצוי בסך 20,000 שקלים במצב של אובדן כושר עבודה, הוא יזכה למלוא הסכום במידה ויגיע למצב זה. היתרון בביטוחים מסוג זה הוא האפשרות לכפל ביטוחים. ככל שאדם מבוטח במספר פוליסות מסוג פיצוי, הוא יזכה לתשלום בעד כל אחת מהפוליסות שברשותו. משכך, במידה ויש כפל פוליסות פיצויים, אין הכרח כלכלי לבטלן.
מנגד, עומדת פוליסת השיפוי, המהווה מעין "מממן" בעת קרות האירוע הביטוחי. לדוגמה, בעת קרות אירוע בריאותי בקרב המבוטח, הוא יזכה לקבל כסף בעד כלל הוצאות הטיפול שהיה עליו לשלם, עד למסגרת הפוליסה. יש לציין כי בפוליסות מסוג זה לא קיים כפל ביטוחי. המשמעות היא כי ככל שיש ברשותכם שתי פוליסות מסוג שיפוי, תזכו לקבל החזר רק מכוח פוליסה אחת. משכך, כפל פוליסות אלו הוא לא כלכלי, ומרגע שגיליתם על כפל באלו, יש לפעול לביטול אחת מהן.


השימוש באתר – נגיש למשתמש


בעזרת הקלדת צמד המילים "הר הביטוח", באחד ממנועי החיפוש האינטרנטיים, תגיעו אל אתר הבית של האתר. לאחר מכן, באמצעות מילוי מספר פרטים אישיים, לרבות מספר זיהוי, תאריך הנפקת תעודת הזהות ושאלות נוספות אודות היקף השימוש בדרכון, תגיעו אל האזור האישי. בדף האישי, תחשפו לכלל הביטוחים הרשומים על שמכם, בתורה נגישה ונוחה. כמו כן, לאחר מעט חיטוטים, תוכלו להגיע אף לעמוד המשווה בין החברות השונות, בין היתר לעניין שירות הלקוחות ושיעור תשלום התביעות.


סיכום


כפל ביטוחים, כאמור לעיל, הוא תופעה רווחת בחברה הישראלית, הנובעת הן מאגרסיביות של סוכנים, חוסר סדר ומודעות של הלקוחות והרצון לכיסוי מכל כיוון אפשרי. בשל העובדה שפוליסות שיפוי אינן מאפשרות כפל תשלומים, מומלץ לבחון האם אתם מצויים במצב של כפילות פוליסות. כיום אין צורך להשתמש בשירותים של יועצי ביטוח למיניהם, שכן אתר הר הביטוח מגיש לכל אזרח, בנוחות המרבית, את כלל פוליסות הביטוח שמצויות תחת שמו.

איתור ביטוחים חינם עכשיו!